Sport.pl

Aktualności

Broń 01- Chojniak Wieniawa 8:0 - efektowna wygrana

• autor: Broniarz01, 2015-11-15 14:17

Wysokim zwycięstwem zakończyliśmy rozgrywki ligowe tego sezonu, pokonując Chojniaka Wieniawa 8:0.

Broń: Wietrzyński ( 35' Świetlak), Dujka D ( 35' Noga), Baryła ( 50' Wypchło) , Kępka , Oracki ( 50' Kosno), Dujka M, Bitner ( 35'Fituch), Winiarski, Ziółko(50' Waniek), Derleta, Bojek ( 35' Skarbek)

Bramki: Winiarski ( 9' 35',39.), Kępka Maciek (32' Karny, 66'. 68' ), Ziółko 27'., Derleta 36'

Relacja i krótkie podsumowanie sezonu w rozwinięciu.

Dla nas w tej ostatniej kolejce żaden wynik niczego nie zmieniał. Po wczorajszej wygranej Józefovi , co dało jej awans do ekstraligi my i tak  kończymy ligę na drugim miejscu. Całkiem inne znaczenie ten ostatni mecz miał dla naszego rywala. Chojniak musiał wygrać aby zapewnić sobie  utrzymanie w lidze wojewódzkiej. I od razu to było widać na boisku. My graliśmy na luzie , a poczynania Chojniaka paraliżowała presja wyniku. MY tego doświadczyliśmy tydzień temu w meczu z Siedlcami , gdzie również nie poradziliśmy sobie z presją lidera i wyniku i przegraliśmy awans. Ale cóż tak właśnie to działa na młode głowy , że presja wyniku nie pozwala grać tego co się naprawdę umie.   Ale trudno nasz czas jeszcze nadejdzie, gratulujemy szczerze drużynie Józefovi awansu, była drużyną grającą w naszej grupie najładniejszy futbol i zasłużenie uzyskała awans do ekstraligi, życzymy aby zagościła tam jak najdłużej.

Wracając do meczu , grając bez żadnej presji , wykorzystaliśmy praktycznie wszystkie okazje jakie sobie stworzyliśmy w tym meczu. Tydzień temu nie weszła nawet jedna bramka w tym aż 8!!! Rozpoczął Winiary w 9 minucie strzałem z pola karnego. W 15' minucie Chojniak się odgryza ładną akcją i słupek ratuje nas od straty bramki. W 27 minucie Ernest strzela drugiego gola, podłamując rywala  i odbierając mu ochotę do gry. W 32 minucie faul w polu karnym na Erneście i Maciek Kępka wykorzystuje karnego na 3:0. https://youtu.be/ao7SpKabvhA   Ale to nie koniec , w 35 minucie po pięknej asyście Michała Derlety Damian Winiarski strzela na 4:0. Sędzia dolicza minutę i właśnie w tym doliczonym czasie gry tym razem Winiary rewanżuje się Dętce dogrywając mu piłkę przed bramką i Michał strzela piątą bramkę. BRAWO. Po przerwie trener dokonuje najpierw  czterech  a w 50 minucie jeszcze trzech zmian dając pograć całej osiemnastce zawodników powołanych na mecz. Zmiennicy również nie zwalniają tempa i wykorzystujemy  kolejne okazje do zdobycia goli. Najpierw w 39 minucie Winiary po asyście Dawida Nogi zdobywa 6 bramkę dla nas a swoją 3 w meczu i 15 w całym sezonie zostając niekwestionowanym królem strzelców w lidze. Brawo Damian !!! Ostatnie pięć minut meczu to popis Maćka Kępki który głową po rzutach rożnych  w 66' i w 68 ' zdobywa dwa gole ( a w całym meczu hattrick) ustalając wynik spotkania na 8:0 dla nas. BRAWO BRAWO BRAWO.

Panowie koniec męczącego sezonu , rozegraliśmy 14 meczy w trzy miesiące , wygraliśmy 11, dwa zremisowaliśmy i odnieśliśmy tylko jedną porażkę. Zdobyliśmy 35 punktów tyle samo co lider Józefovia. Nie udało się awansować ale zajęliśmy drugie miejsce , co biorąc pod uwagę że w ostatnim sezonie ledwo zdołaliśmy się utrzymać w lidze to chyba przed sezonem bralibyśmy to drugie miejsce  w ciemno. Naprawdę przegraliśmy ten awans o włos, naprawdę nie byliśmy dużo słabsi a tylko nasze głowy tego nie wytrzymały. Ale co nas nie zabije to na pewno wzmocni. Na wiosnę będziemy jeszcze mocniejsi i fizycznie i psychicznie. Jestem o tym przekonany, zawsze wierzyłem w tą drużynę , znam ją od "urodzenia" i naprawdę nasz czas jeszcze nadejdzie. Wszystko w waszych głowach i nogach. Jesteśmy z Was dumni !!!! Dostarczyliście nam kibicom , rodzicom moc wrażeń i wzruszeń przez cały ten sezon, za takimi chłopakami chce się jeździć i kibicować.

Właśnie odnośnie kibiców ( głównie rodziców) . DZIEKUJEMY , dla WAS chce się grać !!! Kibice , nasi rodzice byli zawsze na każdym meczu, nie inaczej było i dzisiaj kiedy to po zakończeniu zorganizowali szampana, który lał się po boisku i po zawodnikach , mimo iż nie udało się awansować ale to właśnie za te emocje które nam chłopaki dostarczaliście. https://youtu.be/ir8aYuoZEls  yes KOCHAMY WAS !!! heart Dobra to tyle ale ja też się wzruszyłem , jestem całym sercem Chłopaki z WAMI.!!!  No i jeszcze naprawdę już na koniec podziękowania dla naszego TRENERA, za wkład w rozwój drużyny, w kilka miesięcy naprawdę nastąpił duży progres w grze naszych chłopaków, Trenerze nie trać zapału do nas ,bo na pewno więcej satysfakcji dostarczają Ci nasi młodzi piłkarze niż ci starsi z którymi również pracujesz. crying Tu jest siła i przyszłość klubu. Szkoda że nie wszyscy to zauważają. ( nie bylbym sobą gdybym o tym nie wspomniał). To tyle.

Z ligi spadają Piaseczno ( w zeszłym sezonie w ekstralidze ) Chojniak Wieniawa i Mosir Mińska Mazowiecki.

Z ekstraligi spada Radomiak i Ursus Warszawa. Znowu liga w przyszłym sezonie zapowiada się niesamowicie ciekawie.

Już dziś zapraszamy chłopaków trenujących w innych klubach aby spróbowali swoich sił w naszej drużynie i wspomogli nas w walce o awans do ekstraligi na wiosnę.